Oferujemy warsztaty, w ramach których najmłodsi będą poznawać świat poprzez zmysły, poznają swoje ciało i nauczą się kontrolować własne ruchy. Otrzymają dawkę różnorodnych bodźców rozwijając przy tym twórcze myślenie i kreatywność. Pokażemy od czego zacząć rozszerzanie diety malucha i jak nauczyć je by od początku jadło samodzielnie. Będziemy pogłębiać więź z dzieckiem poprzez wspólne przytulanie się w chustach. A wszystkich dorosłych, zwłaszcza tych, którzy borykają się z dodatkowymi kilogramami nauczymy przyjemnego a przede wszystkim trwałego i skutecznego odchudzania. Aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych wykładach/warsztatach, o prowadzących lub się zapisać, zjedź na sam dół strony. 
dataspotkanie godz.10.30spotkanie godz.10.30spotkanie godz.10.30
 

03.01.2018

 

CELnie w 2018 – warsztaty diet coachingu

 

 

zajęcia rozwojowe (0.6-1.5 msc)

 

10.01.2018

 

zajęcia rozwojowe (0.6-1.5 msc)

 

 

warsztaty chustonoszenia – wiązanie: kieszonka

 

17.01.2018

 

zdrowo – jak i kiedy? Warsztaty diet coachingu

 

 

sensoplastyka – zajęcia dla dzieci 12-mcy – 3 lata

 

 

24.01.2018

 

 

ruch rozwijający Weroniki Sherborne (1.5-msc – 3 lata)

Temat: „Zimowe zabawy”

 

 

warsztaty – wprowadzenie do metody BLW

 

na zakupy marsz! Warsztaty diet coachingu

 

07.02.2018

 

 

byle wartościowo – warsztaty diet coachingu

 

 

zajęcia rozwojowe (0.6-1.5 msc)

 

14.02.2018

 

zajęcia rozwojowe (0.6-3 lata)

 

 

warsztaty chustonoszenia – wiązanie: kangur (dla dzieci do 4. m-ca)

 

 

warsztaty z doradcą chustonoszenia – nosidła (dla dzieci, które samodzielnie siedzą

 

21.02.2018

 

uważność na talerzu – warsztaty diet coachingu

 

 

sensoplastyka – zajęcia dla dzieci 12-mcy – 3 lata

 

28.02.2018

 

ruch rozwijający Weroniki Sherborne (1.5-msc – 3 lata)

Temat: „zabawy na śniegu”

 

 

warsztaty BLW – ciekawe pomysły na śniadania dla małych i dużych

 

powolnym krokiem do celu – warsztaty diet coachingu

 

07.03.2018

 

przekonamy się! Warsztaty diet coachingu

 

 

zajęcia rozwojowe (0.6-1.5 msc)

 

14.03.2018

 

zajęcia rozwojowe (1.5 msc – 3 lat)

 

 

warsztaty chustonoszenia – wiązanie: 2X (dla dzieci od 6. m-ca)

 

21.03.2018

 

emocje na talerzu – won! Warsztaty diet coachingu

 

 

sensoplastyka – zajęcia dla dzieci 12-mcy – 3 lata

 

28.03.2018

ruch rozwijający Weroniki Sherborne (1.5-msc – 3 lata)

Temat: „witaj wiosno”

 

warsztaty BLW – cukier krzepi, czy szkodzi? Pomysły na zdrowe słodkościcała JA. Warsztaty diet coachingu

 

 

SZCZEGÓŁOWY OPIS ZAJĘĆ

ZAJĘCIA ROZWOJOWE

Zajęcia rozwojowe to zajęcia wielozmysłowe, składające się z zabaw słuchowo-ruchowych (zmysł równowagi), zabawy edukacyjnych, ogólnorozwojowych (zmysł wzroku, słuchu, dotyku, węchu), ćwiczenia orientacji przestrzennej, ćwiczenia rozwijające schemat własnego ciała. Zabawy sensoryczne czyli poznawanie przedmiotów przez świadome wykorzystywanie zmysłów (rozwijanie wrażliwości wzrokowej, słuchowej, smakowej, dotykowej), czy rozwijające integracje sensoryczną.

Świat poznajemy poprzez zmysły. Często jest to postrzeganie nieświadome. Jest ono jednak na tyle ważne, że nie można o nim zapominać i zaniedbywać tej właśnie formy poznania. Bywa tak, że do świadomości dociera jedynie część informacji pochodzących z otoczenia, większość z nich pozostaje w podświadomości. Stad też tak ważne są ćwiczenia uwrażliwiające zmysły.

METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne to stwarzanie okazji do poznawania siebie, innych oraz budowania wzajemnych relacji poprzez różnorodne, naturalne i proste doświadczenia ruchowe. Ruch Rozwijający ma swoje źródła w baraszkowaniu czyli, w ruchu rozwojowym, naturalnym procesie człowieka. Jest to metoda niewerbalna, poprawia ona komunikację dziecka z otoczeniem, uaktywniając „ język ciała i ruchu”. Ćwiczenia wskazane przez Weronikę Sherborn można stosować z dzieckiem w każdym przedziale wiekowym. Zaletą tych zajęć jest, to, że nie potrzebujemy żadnych drogich pomocy, a jedynie dużo wolnej przestrzeni, odpowiednie podłoże (np.: koc, materac). Ruch Rozwijający jest szansą na istotne wspomaganie rozwoju dziecka, szczególnie sfery emocjonalnej i społecznej. Dzięki ćwiczeniom, dzieci uczą się poznawać przestrzeń i zachowywać w niej, czują się swobodnie i nie obawiają się otoczenia. Stają się mniej zahamowane i bardziej otwarte na sytuacje problemowe. Metoda ta pozwala dzieciom poznać swoje ciało i uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia też nawiązywanie kontaktów, uczy empatii. Bardzo ważnym walorem metody W. Sherborne jest to, iż w atmosferze radosnej zabawy umożliwia dzieciom zaspokojenie potrzeb psychicznych (bezpieczeństwa), wzrostu i rozwoju, w tym potrzeb  społecznych i poznawczych.

Podstawowe założenia metody, to rozwijanie ruchem trzech aspektów:

 • świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego,
 • świadomości przestrzeni i działania w niej,
 • świadomość relacji, czyli dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

W metodzie Ruchu Rozwijającego W. Sherborne stosuje się trzy grupy aktywności:

 • ruch „z”-to aktywności ruchowe, w których jeden z partnerów jest bierny, drugi zaś aktywny;
 • ruch „przeciw”- to aktywności ruchowe, których celem jest uświadamianie uczestnikom ich własnej siły przy współdziałaniu z partnerem bez elementów agresji. Z tego powodu nie wskazane jest pobudzanie do przyjmowania postaw konkurencyjności, wyłanianie zwycięzców i pokonanych. Musi nastąpić zamiana ról z aktywnej (atakujący) na bierną (broniący się) i odwrotnie. Ćwiczenia te umożliwiają wyładowanie nagromadzonych napięć nerwowych;
 •  ruch „razem”- to takie aktywności ruchowe, które wymagają jednakowego zaangażowania partnerów. Warunkiem osiągnięcia sukcesu w tym zakresie jest wzajemne zaufanie, zrozumienie, współpraca i równy wkład fizyczny.

W aktywnościach tych jest bardzo ważny kontakt wzrokowy między partnerami oraz ćwiczenia o charakterze relaksacyjnym („relaks”).

WARSZTATY BLW

Baby-led weaning (BLW) to naturalna metoda rozszerzania diety malucha, w której omija się etap słoiczków, miksowanych papek czy karmienia łyżeczką. Według tej metody dziecko od samego początku uczy się jeść samodzielnie, towarzysząc reszcie rodziny w posiłkach

i eksperymentując z różnymi rodzajami pożywienia. BLW opiera się w swoim założeniu na całkowitym zaufaniu do dziecka i jego możliwości.

Na warsztatach rodzice dowiedzą się jak łatwo, prosto i przyjemnie jeść wspólne posiłki ze swoją pociechą, od czego zacząć stosowanie metody, jak zaplanować w pełni wartościowy posiłek, jak go podać, jak przygotować maluszka do przygody… z jedzeniem. Będzie też okazja, by wymienić się doświadczeniami, inspiracjami oraz spróbować potraw BLW.

Jeśli niedawno zaczęliście rozszerzanie diety dziecka lub niedługo zaczynacie i jesteście ciekawi metody BLW (baby-led weaning, bobas lubi wybór) to te warsztaty sa dla Was!

WARSZTATY CHUSTONOSZENIA

Chustonoszenie pozwala na niesamowitą bliskość, dziecko wtulone w rodzica, słuchające bicia jego serca i jego głosu opowiadającego mu o świecie. Zamiast fragmentu nieba czy budki wózka ogląda to wszystko co chcemy mu pokazać, a kiedy jest zmęczone, ma już dość wrażeń, wtula się w nas i zasypia. Ruch i bliskość działają kojąco na bóle, niepokoje, dają poczucie bezpieczeństwa. Są też i inne zalety, bardziej praktyczne. Chusta jest wygodną metodą transportu dziecka, nie trzeba obawiać się z nią schodów, spaceru po plaży czy podróży tramwajem… Pozwala mieć wolne obie ręce, co przy posiadaniu więcej niż jednego dziecka staje się wręcz niezbędne, nieocenione i niezastąpione w czynnościach dnia codziennego. To dzięki chuście udaje mi się ugotować obiad czy powiesić pranie, dzięki chuście można biegać za rowerkiem starszego dziecka czy huśtać je na huśtawce…

Warsztaty dla rodziców, którzy chcieliby nauczyć się w sposób prawidłowy i bezpieczny dla siebie i dziecka, nosić w chuście, poznać nowe wiązania lub rozwiać towarzyszące im wątpliwości i nabrać więcej pewności w motaniu wiązań, które już znają.

Warsztaty prowadzone są przez certyfikowanego doradcę noszenia w chustach i nosidłach miękkich, mamę, która nosiła dwójkę swoich dzieci, dopóki nie wybrały wędrówek na własnych nogach.

SENSOPLASTYKA®

Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw, to różne konsystencje, ich przemiany (np. jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały), to czas eksperymentu i odkrywania!

Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci: wspieramy rozwój wszystkich zmysłów, wspomagamy budowanie świadomości ciała i przestrzeni, wpływamy na rozwój małej motoryki, wspieramy rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia.

W czasie zajęć będziemy doświadczyć różnorodnych bodźców zmysłowych, stymulujących rozwój, uwalniać ekspresję twórczą, tworzyć wykorzystując bezpieczne produkty spożywcze i techniki plastyczne,  będziemy też legalnie się brudzić, a dodatkowo wszystko to w gronie rówieśników i w przestrzeni przygotowanej do poznawania świata i siebie.

WARSZTATY DIET COACHINGU

Diet coaching, czyli skuteczne odchudzanie

Głównym celem podczas diet coachingu jest nauka podejmowania ZDROWYSZYCH WYBORÓW ŻYWIENIOWYCH, edukacja w zakresie ZDRWEGO ODŻYWIANIA i korzyści z nim związanych. Dowiesz się, jak się odchudzać, poznasz potrzeby własnego ciała i zrozumiesz przeżywane emocje. Diet coach będzie pracował nad podtrzymywaniem motywacji, kształtowaniem prawidłowych decyzji żywieniowych i wyrabianiem samodyscypliny.

Pomoc coacha we wdrażaniu zmian owocuje z kolei lepszymi rezultatami w odchudzaniu i nabieraniu formy, które powodują, że rośnie poczucie pewności, samoocena i odporność na stres.

W ramach warsztatów chciałabym zaprosić na spotkania z następującej tematyki:

1. CELnie w 2018

Postanawiasz schudnąć x kilogramów, obiecujesz sobie regularnie się ruszać, a może przestać jeść słodycze? Czy na początku 2017 nie składałaś przed sobą takich samych przyrzeczeń? W tym roku może być inaczej. Pokażę Ci jak sformułować cel by stał się realnym do spełnienia. Przyjrzysz się swoim obawom i… stwierdzisz, że ich nie masz! Ułożysz plan działania, który zbliży cię do osiągnięcia celu. Niech 2018 będzie rokiem spełnionych obietnic.

2. Zdrowo – jak i kiedy?

Zewsząd słyszysz o zdrowym stylu życia. Niby wiesz co to, niby masz wiedzę, jednak teoria nie łączy się u Ciebie z praktyką. Chcesz ale nie wiesz jak i kiedy – w gąszczu obowiązków domowych łapiesz wolną chwilę dla siebie, jednak brak Ci sił i motywacji by zająć się sobą. Ten warsztat jest dla Ciebie 🙂

Usystematyzujesz wiedzę, rozłożysz zdrowie na czynniki pierwsze, przyjrzysz się swojemu sposobowi bycia i opracujesz rozwiązania. Zaczniesz zdrowo żyć przy okazji osiągając założone cele. Skutkiem ubocznym Twojego działania będą m.in. spadające kilogramy.

3.  Na zakupy marsz!

Codziennie stajesz w markecie z koszykiem w ręce i zastanawiasz się „jaki”? Jaki wybrać dżem, makaron, jogurt. Jakie pieczywo będzie najlepsze dla Twojej rodziny, co z serem a co z szynką. A ciastka? Przyjrzymy się towarom, od których uginają się półki sklepowe. Pokażę Ci, które produkty będą najbardziej wartościowe w Waszej domowej lodówce, na co szczególnie zwrócić uwagę, a co kategorycznie unikać. Otworzę dla Was supermarket i pójdziemy na zakupy. Przyjrzymy się temu co jecie i jak niektóre potrawy może wzbogacić, dokonamy małej rewolucji na talerzach.

4. Byle wartościowo

Czy zastanawiałaś się kiedyś co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze? Odpowiedzi jest wiele – jedni wskażą na rodzinę, inni na zdrowie, kto inny ceni sobie spokój, kolejny pracę. Przyjrzymy się Twoim wartościom, wiesz że możesz wykorzystać je w dążeniu do swojego celu?! Cenisz sobie relaks i ognisko domowe ale jednocześnie chcesz schudnąć, wiesz, że te rzeczy można połączyć tak byś była zadowolona a i domownicy nie odczuli, ze ich zaniedbujesz. Na warsztacie dowiesz się, że to co dla Ciebie jest ważne, może ciągnąć Cię do bycia lepszą wersją siebie.

5. Uważność na talerzu

Jesz posiłek, dokładka, dalej czujesz głód, podjadasz po dzieciach, powoli zaczynasz czuć sytość. Pojawiają się wyrzuty sumienia („znowu”), miałaś tyle nie jsć, czujesz od razu jak rośnie Ci brzuch, jak nadprogramowy posiłek „odkłada się w boczkach”.  Zastanawiasz się co robisz nie tak, dlaczego nie starczy Tobie jedna porcja. Kluczem jest uważność.

Na warsztatach nauczysz się czerpać z jedzenia więcej niż tylko zaspokajanie potrzeby jedzenia. Zwrócisz uwagę na to jak jesz i kiedy jesz, jakie emocje Ci towarzyszą. Jakie odzwierciedlenie ma proces jedzenia na Twoim wyglądzie i samopoczuciu. A jeśli zdarza się Tobie czuć ciężko gdy wstajesz od stołu, nauczę Cię jak łączyć produkty dla maksymalnej strawności.

6. Powolnym krokiem do celu

Wiesz, że masz problem – przekształćmy go w cel.

Masz cel – znajdźmy rozwiązanie!

Podczas warsztatu poznasz swoje potrzeby i przekonasz się co jest dla Ciebie ważne, niektóre wybory mogą Cię zaskoczyć. Wykorzystasz je do ułożenia rozwiązań na najbliższe miesiące, opracujesz kolejne kroki zbliżając się tym samym do osiągnięcia celu. Poznasz swoje mocne strony i nauczysz się wykorzystywać je by wzmocnić dążenie do realizacji swoich deklaracji.

7. Przekonajmy się

Zastanawiałaś się jakie masz przekonania związane z jedzeniem? Przekonajmy się. Przeanalizujemy Twoje podejście do zdrowia, ciała i jedzenia. Zobaczysz czy dotychczasowe stwierdzenia Ci służą i czy są dla Ciebie zdrowe. Zastanowisz się jaki mają wpływ na Twoje chudnięcie i jak można je zmienić by proces gubienia wagi był dla Ciebie efektywny. Przyjrzysz się swoim nawykom, wychwytując te, które są dla Ciebie niekorzystne, a może takich nie ma? A co jeśli postanowisz nic nie zmieniać – co się stanie? Poszukasz plusów i minusów zaistniałej sytuacji i wówczas podejmiesz decyzję co robić dalej.

8. Emocje na talerzu – won!

Po ciężkim dniu jedyne na co masz ochotę to usiąść na kanapie z dużą czekoladą w ręku. Rządzą Tobą emocje, automatycznie szukasz pocieszenia w najłatwiej dostępnej dla Ciebie nagrodzie – jedzeniu. Przyjrzymy się pojęciu jaki jest jedzenie emocjonalne, które znacząco odbija się na przyroście wagi czy problemach zdrowotnych. Wgłębisz się w swoje sposoby reagowania na stres, wykreujesz nowe, niezwiązane z dręczącymi wyrzutami sumienia. Oswoisz swoje emocje i wyrzucisz je z talerza.

9. Cała JA

Czy ciało to tylko opakowanie? Czy akceptujesz je? A gdyby ciało mogło mówić co by Ci przekazało? Zastanawiałaś się co możesz zmienić by ciało pozostało sprawne jak najdłużej? Spojrzysz na siebie bacznym okiem krytyka zauważając bariery i problemy stojące na drodze do celu, wcielisz się w rolę wizjonera generując pomysły, jako planista przygotujesz plan działania, by w końcu jako działacz wdrożyć je w życie. Wszystko po to by ciało Ci dziękowało.

 

PROWADZĄCE

Dorota Bembnowska-Nowaczyk

Mama trójki dzieci.

Pedagog.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Entuzjastka rodzicielstwa bliskości, chustonoszenia, i BLW.

Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie AND, która swoje dwie córeczki nosiła od pierwszych dni życia, odkrywając magię chusty. Miłośniczka dobrego i zdrowego jedzenia, jednak bez konieczności spędzenia połowy dnia przy kuchni. Autorka bloga BLW

http://gabrysioweblw.blogspot.com/. Fanka „wytworów rąk własnych” czyli zajęć plastycznych i manualnych dla dzieci – zarówno w pracy jak i w domu. Trener 1 stopnia sensoplastyki.

Maja Glapiak

Szczęśliwa mama.

Certyfikowany Diet Coach, promotor zdrowia, doradca zawodowy i personalny.

Posiada doświadczenie w gubieniu zbędnych kilogramów, czym chce się dzielić z innymi. Na co dzień zwraca uwagę na to co je i jak je starając się przy tym zarazić swoją pasją otoczenie.
W pracy na pierwszym miejscu stawia kontakt z drugim człowiekiem, oferując mu bezgraniczne wsparcie i cały wachlarz motywacji, nie pozostawiając nikogo bez osiągnięcia założonego celu. Kieruje się dewizą, iż nie ma rzeczy niemożliwych.

Więcej o Mai można znaleźć na stronie  www.pracowniaodnova.pl

Prowadzi także grupę na facebooku: UWAGA, ja chudnę! zrzeszającą osoby, które walczą z dodatkowymi kilogramami.

Magdalena Gryniewicz

Aktualnie mama na urlopie wychowawczym.

Wcześniej nauczyciel i  terapeuta w integracyjnej grupie przedszkolnej. Prowadząca indywidualne zajęcia terapeutyczne dzieci z trudnościami rozwojowymi, zajęcia z terapii ręki oraz Ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne z wychowankami  oraz grupą rodziców z dziećmi, a także zajęcia adaptacyjne przygotowujące do przedszkola.

Absolwentka studiów magisterskich – kierunek Pedagogika specjalna (specjalność: Edukacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych) oraz studiów podyplomowych dla nauczycieli – Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.

Ukończone kursy:

 • Terapia ręki I i II-go stopnia;
 • Metoda Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne I stopień;
 • Bajkoterapia w pracy nauczyciela i pedagoga;
 • Diagnozowanie problemów i potrzeb edukacyjnych w przedszkolu i szkole;
 • Wczesna diagnoza i terapia neurobiologiczna dzieci z autyzmem;
 • Diagnoza Funkconalna Dziecka z zaburzeniami rozwoju;
 • Konstruowanie Indywidualnych Programów Edukacyjno – Terapeutycznych (IPE-T);
 • Program Rozwoju Komunikacji Makaton I i II-go stopnia.

Agnieszka Chodunaj

Absolwentka policealnej szkoły na kierunku Terapia Zajęciowa oraz studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Terapeutyczna z Rehabilitacją Ruchową.

Terapeuta zajęciowy z ponad dziesięcioletnim stażem pracy w warsztatach terapii zajęciowej z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz ruchowo.

Z zamiłowania kynoterapeuta / dogoterapeuta przede wszystkim pracująca w Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Kiekrzu.

Przez siedem lat prowadziła zajęcia z malutkimi dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie oraz ruchowo. Zajęcia z psem prowadziła w prywatnych przedszkolach i szkołach podstawowych. Pracowała również indywidualnie z dziećmi z kynofobią oraz brała udział w pilotażowym programie resocjalizacyjnym w więzieniu we Wronkach.

W tej chwili szczęśliwa mama , która z pasja chce pomagać rodzicom by wspierać prawidłowy rozwój ich pociech.

Obecnie w trakcie specjalizacji z Integracji Sensorycznej na studiach podyplomowych.

 

Spotkania zaczynamy o godzinie 10.30, a kończymy o 12.00.

Koszt spotkań to: 35 zł jednorazowa wejściówka, 350 zł karnet na cały program, 12 spotkań