Magdalena Fudali-Machyńska, właścicielka szkoły

Jako osoba zarządzająca szkołą rodzenia, jest odpowiedzialna za całokształt wszystkich zajęć, spotkań i warsztatów. Na jej ręce spływają wszystkie prośby i potrzeby wynikające z uczestnictwa w zajęciach. W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenia z pracy jako coach i manager w międzynarodowych korporacjach.

Prowadzi wykłady z praw pacjenta, warsztaty ze wprowadzania drugiego (i kolejnego) dziecka do rodziny oraz wspiera specjalistów Alma Matter w skutecznym przekazywaniu ich wiedzy, tak, aby pacjentki wynosiły z zajęć najwięcej jak to możliwe. Prywatnie miłośniczka swojego ogrodu, dumna mama trzech synów (dwóch już dorosłych, jednego jeszcze w szkole podstawowej) i zakochana po uszy w swoim mężu żona.

Dominika Różycka, położna

Doświadczenie w zawodzie zdobywa od 2015 roku w szpitalu przy ul. Polnej. Pomimo że studia na UMP wybrała zupełnie przypadkiem, to już na pierwszym roku zorientowała się, że położnictwo jest czymś więcej, niż tylko zawodem. Mówiąc w skrócie, poczuła do tego „chemię”. Satysfakcję czerpie z opieki nad kobietą na każdym etapie jej życia, szczególnie jednak w okresie ciąży, porodu i połogu. Specjalizuje się w tematyce laktacji i nietrzymania moczu. Jako cel wybrała holistyczne podejście do pacjenta, co realizuje poprzez poszerzanie swojej wiedzy również z zagadnień psychologii i fizjoterapii. Dominika jest osobą otwartą, z poczuciem humoru i nie ma dla niej tematów tabu. Do jej pasji należą gra w koszykówkę, jeździectwo i śpiew.

Katarzyna Hopcia, położna

Zawsze chciałam pomagać innym kobietom. Od szkoły podstawowej marzyłam o byciu położną. W zeszłym stuleciu ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe w Bydgoszczy. Od 1993 roku mogłam już realizować swoje marzenia - rozpoczęłam pracę na Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu przy ul. Polnej. To było wspaniałe 25 lat doświadczenia z najmniejszymi istotkami. Lata pełne ogromu wrażeń i przeżyć od tych najprzyjemniejszych do tych najtrudniejszych.

Podczas tego czasu zdobywałam również dużo wiedzy zdałam Specjalizację z pielęgniarstwa neonatologicznego, aby móc bardziej holistycznie świadczyć pomoc. Ukończyłam również Kurs z Laktacji i wspomagania kobiet w karmieniu piersią. Obecnie robię Specjalizację z pielęgniarstwa rodzinnego, a wszystko w celu pomagania każdej kobiecie na każdym etapie życia. Moja specjalnością i bzikiem totalnym są noworodki od najmniejszych do donoszonych. W chwili obecnej pracuje na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej Intensywnej Terapii przy ul Szpitalnej. Moja przygodę z pracą w terenie rozpoczęłam od szkoły rodzenie Mamutek.

Prywatnie jestem szczęśliwą żona Mojego męża i mamą trójki dzieci oraz właścicielka cudownego Huskiego o imieniu Lady i dachowca Gentelmena. Oprócz pracy z której czerpię ogrom przyjemności uwielbiam kontakt z ludźmi, podróże, książkę i dobrą muzykę. Mój znak rozpoznawczy, to promienny uśmiech i zielony rower którym dojadę do wszystkich potrzebujących. 😘

Ewa Nawrot, położna

Położna dyplomowana od 2000r. Studiowała na UAM Wydział Studiów Edukacyjnych, Pedagogika opiekunczo-wychowawcza. Ukończyła Kurs Kwalifikacyjny w dziedzinie Pielęgniarstwo Rodzinne dla położnch. W latach 2001-2006 pracowała w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, oddział Chemioterapii nowotworów. W latach 06 i 07 współtworzyła od podstaw oddział Chemioterapii w HCP w Poznaniu. W latach 2016-2019 pracowała w szkole Rodzenia Mamutek i od tamtej pory związana ze szkołą Alma Matter.

Jestem osobą ambitną, posiadam umiejętności psychospołeczne, jestem zorientowana na samorozwój umiem wspomagać w trudnych sytuacjach życiowych. W mojej pracy najbardziej lubię kontakt z drugim człowiekiem towarzyszenie mamie i tacie w pierwszych krokach rodzicielstwa głównie zależy mi na wielowymiarowej opiece nad mama i dzieckiem. Moje zainteresowania zawodowe dotyczą wielu aspektów począwszy przez spojrzenie pedagoga na mamę i dziecko, a skończywszy na fizjologii położniczej. Moje hobby to dobra książka, muzyka i moja rodzina. Wszystko co dotyczy piękna. Jestem mama już 13 letniej Magdy i żoną ukochanego męża Jarka, posiadaczką psa Laczek i kota Kotleta.

Beata Grześkowiak, doula

Jestem doulą oraz certyfikowanym trenerem EFT. Od kilku lat wspieram kobiety w okresie okołoporodowym, również towarzysząc im przy porodzie. Prowadzę zajęcia relaksacyjne dla przyszłych mam i jestem instruktorem Masażu Shantala dla niemowląt, a prywatnie – dumną mamą dwóch dorosłych już synów. Moją pasją jest Tai Chi. Studium dla Doul kończyłam z poczuciem kompetencji i kobiecej mocy. Każde kolejne doświadczenie porodowe utwierdza mnie w przekonaniu, że to, co robię jest potrzebne i ma głęboki sens. Pracuję z kobietami tym chętniej, że dużo się od nich uczę, także o sobie. Jestem również certyfikowanym trenerem EFT (Emotional Freedom Techniques).

Chciałam być doulą nie wiedząc nawet, że taki zawód istnieje (zresztą wtedy w Polsce faktycznie nie było o tym jeszcze mowy). Mówiąc szczerze, najbardziej fascynował mnie wtedy sam moment narodzin dziecka; dziś wiem, że poród to piękny proces transformacji kobiety i całej rodziny. Świadome doświadczanie życia dało mi – i wciąż daje – wgląd do wiedzy o drzemiącej w nas pierwotnej sile i potędze zakodowanych w podświadomości instynktów. Chętnie korzystam z tej wiedzy również w pracy z kobietami zachęcając je, by podążały za głosem swojej intuicji. Wierzę, że świadomość naszej wewnętrznej mocy może być istotnym elementem dobrego porodu i macierzyństwa.

Ania Marchwicka, fizjoterapeutka

Jestem fizjoterapeutą bazującym na wiedzy z licznych kursów i szkoleń, a moje wykształcenie uzyskałam kończąc Fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego. Moim zainteresowaniem i specjalnością jest opieka nad kobietą w okresie ciąży i po porodzie, a wiedzę na ten temat wykorzystuję dając wsparcie fizjoterapeutyczne w Alma Matter. Nowe trendy przekazuję Wam na wykładach, czy osobistych rozmowach w kuluarach.

Moim celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat mięśni dna miednicy oraz potęgi aktywności fizycznej. Nie omijam również trudnych tematów takich jak nietrzymanie moczu czy rozejście mięśni brzucha po porodzie. Prywatnie jestem żoną Jacka oraz mamą dwuletniej Zoi. Lubię wieczorami usiąść z dobrą książką czy obejrzeć serial. W czasie wolnym wyjeżdżamy z rodziną w góry pod namiot, gdzie z mężem amatorsko się wspinamy. Niedawno zostałam też fanką leśnych spacerów i jogi.

Krzysztof Gołębiewski, osteopata

Mam trzy główne hobby. Praca, hikking i rower górski. Dlatego bywam smutny, że z braku czasu nie może tyle jeździć i chodzić po górach ile naprawdę bym chciał. Jestem związany z zawodem osteopaty od 2006 roku. Od tego czasu nieustannie rozwijam się i poszerzam swoją wiedzę z zakresu medycyny osteopatycznej. W 2009 roku ukończyłem Akademie Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia.

Następnie szukając innych możliwości pracy z ciałem człowieka odkryłem medycynę osteopatrczną. To odkrycie okazało się życiową drogą. W lipcu 2014 roku ukończyłem renomowaną Europejską Szkołę Osteopatii (www.eso.ac.uk) uzyskując tytuł D.O (Diploma in Osteopathy). Wieloletnia praktyka, możliwość pracy z wieloma dolegliwościami w obrębie ludzkiego ciała oraz doświadczenie zdobyte na wielu szkoleniach rozwijających spowodowało mój naturalny rozwój zawodowy w kierunku pracy z najmłodszymi ale też z dziećmi oraz kobietami w ciąży. By jeszcze lepiej pomagać najmłodszym na początku ich życiowej drogi w ostatnim czasie ukończyłem 1,5 roczną szkołę osteopatii pediatrycznej we współpracy z holednerskim centrum osteopatii Panta Rhei. (www.pro-osteo.com). Poza pracą w Alma Matter, jestem asystentem w szkole osteopatii Sao Still Academy of Osteopathy.

Anna Stolaś, psycholog i położna

Pracuję w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Zespole Psychologów. W szpitalu prowadzę interwencje w kryzysie i wsparcie w sytuacjach kryzysów okołoporodowych, takich jak strata ciąży, rozpoznanie nieprawidłowego rozwoju płodu/noworodka, ciąży powikłanej, terminacji ciąży, porodu przedwczesnego. Spotykam się z mamami również na oddziale położniczym, kiedy intensywne emocje we wczesnym połogu wydają się być trudne do zniesienia.

W Klinice Neonatologii prowadzę projekt wspierania bliskości rodziców i dzieci hospitalizowanych w oddziale intensywnej terapii neonatologicznej, który jest częścią mojej pracy naukowej. W szkole rodzenia Alma Matter prowadzę warsztaty psychoedukacyjne „Macierzyństwo w cieniu nastroju- czynniki ryzyka, objawy i leczenie okołoporodowych zaburzeń nastroju oraz zaburzeń po stresie traumatycznym”. Profilaktyka okołoporodowych zaburzeń nastroju ma w moim zawodowym sercu szczególne miejsce. Bardzo wierzę w sens zarówno edukacji, wsparcia oraz leczenia.

Ewa i Klaudia „Smaki Bobasa”, dietetyczki

Absolwentki studiów magisterskich na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Już podczas studiów połączyło nas zainteresowanie tematem żywienia kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Na co dzień prowadzimy facebooka i bloga – Smaki Bobasa- gdzie przybliżamy w łatwy i przystępny sposób najważniejsze informacje o diecie w tym ważnym dla rodziców czasie.

Okres ciąży  to bardzo ważny  moment w życiu rodziców jak i rozwijającego się dziecka, dlatego tak istotne jest prawidłowe żywienie już od tych pierwszych dni.

Prowadzimy dla Was wykłady edukacyjne na temat żywienia w trakcie trwania ciąży, podczas laktacji oraz rozszerzania diety dziecka, ale także zapraszamy na konsultacje dietetyczne i poprowadzenie zindywidualizowanej diety. Wspólnie pomożemy wdrożyć prawidłowe nawyki żywieniowe i ukierunkować właściwy sposób żywienia zarówno u mam jak i ich dzieci.

 

 

Natalia Krajniak, fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutką pediatryczną. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznej w Poznaniu. Od kilku lat zajmuję się między innymi oceną rozwoju motorycznego niemowląt oraz stymulacją ich prawidłowego rozwoju za pomocą metod neurorozwojowych. Udzielam również świeżo upieczonym rodzicom porad co do odpowiedniej opieki i pielęgnacji ich Maleństw.

Jestem certyfikowanym terapeutą metod: NDT Bobath, metody Prechtla, Integracja Sensoryczna, które wykorzystuję w codziennej pracy. Pozwala mi to skutecznie pomagać małym pacjentom osiągać ich wielkie cele. Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę i podwyższać kwalifikacje poprzez udział w kursach, szkoleniach. Ukończone studia, dodatkowe kursy i szkolenia oraz zdobyte do tej pory doświadczenie, pozwalają mi na usprawnianie pacjentów z ich problemami. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci oraz fanką tańca ludowego, kilka lat tańczyłam w Zespole Tańca Ludowego „Poznań AWF”.

Julia Talaieva, psycholog i psychoterapeuta

Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Narodowy w Czerniowcach ze specjalizacją "psychologia kliniczna". W międzyczasie uzyskała wykształcenie psychoterapeutyczne w kierunkach symboldramy oraz psychoanalizy. Studiowała arteterapię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Uczestniczyła w licznych kursach, seminariach i konferencjach.

Karierę zawodową rozpoczęła w 2007 roku jako psycholog-wolontariusz w Regionalnym Szpitalu Psychiatrycznym. Po uzyskaniu tytułu magistra pracowała jako psycholog w liceum medycznym oraz w prywatnym gabinecie psychoterapii. Obecnie prowadzi Centrum Rozwoju Osobistego DA VINCI, w ramach którego odbywają się zajęcia oraz warsztaty psychologiczne, arteterapeutyczne i artystyczne.

Specjalizuje się w tematach dotyczących: zarządzania emocjami, odporności na stres, kryzysu osobowościowego, samorealizacji i rozwoju osobistego. Zapewnia pomoc w przypadkach stanów lękowych, obsesyjnych, depresji, chorób psychosomatycznych.