Magdalena Fudali-Machyńska, właścicielka szkoły

Jako osoba zarządzająca szkołą rodzenia, jest odpowiedzialna za całokształt wszystkich zajęć, spotkań i warsztatów. Na jej ręce spływają wszystkie prośby i potrzeby wynikające z uczestnictwa w zajęciach. W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenia z pracy jako coach i manager w międzynarodowych korporacjach.

Prowadzi wykłady z praw pacjenta, warsztaty ze wprowadzania drugiego (i kolejnego) dziecka do rodziny oraz wspiera specjalistów Alma Matter w skutecznym przekazywaniu ich wiedzy, tak, aby pacjentki wynosiły z zajęć najwięcej jak to możliwe. Prywatnie miłośniczka swojego ogrodu, dumna mama trzech synów (dwóch już dorosłych, jednego jeszcze w szkole podstawowej) i zakochana po uszy w swoim mężu żona.

Dominika Różycka, położna

Doświadczenie w zawodzie zdobywa od 2015 roku w szpitalu przy ul. Polnej. Pomimo że studia na UMP wybrała zupełnie przypadkiem, to już na pierwszym roku zorientowała się, że położnictwo jest czymś więcej, niż tylko zawodem. Mówiąc w skrócie, poczuła do tego „chemię”. Satysfakcję czerpie z opieki nad kobietą na każdym etapie jej życia, szczególnie jednak w okresie ciąży, porodu i połogu. Specjalizuje się w tematyce laktacji i nietrzymania moczu. Jako cel wybrała holistyczne podejście do pacjenta, co realizuje poprzez poszerzanie swojej wiedzy również z zagadnień psychologii i fizjoterapii. Dominika jest osobą otwartą, z poczuciem humoru i nie ma dla niej tematów tabu. Do jej pasji należą gra w koszykówkę, jeździectwo i śpiew.

Katarzyna Hopcia, położna

Zawsze chciałam pomagać innym kobietom. Od szkoły podstawowej marzyłam o byciu położną. W zeszłym stuleciu ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe w Bydgoszczy. Od 1993 roku mogłam już realizować swoje marzenia - rozpoczęłam pracę na Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu przy ul. Polnej. To było wspaniałe 25 lat doświadczenia z najmniejszymi istotkami. Lata pełne ogromu wrażeń i przeżyć od tych najprzyjemniejszych do tych najtrudniejszych.

Podczas tego czasu zdobywałam również dużo wiedzy zdałam Specjalizację z pielęgniarstwa neonatologicznego, aby móc bardziej holistycznie świadczyć pomoc. Ukończyłam również Kurs z Laktacji i wspomagania kobiet w karmieniu piersią. Obecnie robię Specjalizację z pielęgniarstwa rodzinnego, a wszystko w celu pomagania każdej kobiecie na każdym etapie życia. Moja specjalnością i bzikiem totalnym są noworodki od najmniejszych do donoszonych. W chwili obecnej pracuje na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej Intensywnej Terapii przy ul Szpitalnej. Moja przygodę z pracą w terenie rozpoczęłam od szkoły rodzenie Mamutek.

Prywatnie jestem szczęśliwą żona Mojego męża i mamą trójki dzieci oraz właścicielka cudownego Huskiego o imieniu Lady i dachowca Gentelmena. Oprócz pracy z której czerpię ogrom przyjemności uwielbiam kontakt z ludźmi, podróże, książkę i dobrą muzykę. Mój znak rozpoznawczy, to promienny uśmiech i zielony rower którym dojadę do wszystkich potrzebujących. 😘

Beata Grześkowiak, doula

Jestem doulą oraz certyfikowanym trenerem EFT. Od kilku lat wspieram kobiety w okresie okołoporodowym, również towarzysząc im przy porodzie. Prowadzę zajęcia relaksacyjne dla przyszłych mam i jestem instruktorem Masażu Shantala dla niemowląt, a prywatnie – dumną mamą dwóch dorosłych już synów. Moją pasją jest Tai Chi. Studium dla Doul kończyłam z poczuciem kompetencji i kobiecej mocy. Każde kolejne doświadczenie porodowe utwierdza mnie w przekonaniu, że to, co robię jest potrzebne i ma głęboki sens. Pracuję z kobietami tym chętniej, że dużo się od nich uczę, także o sobie. Jestem również certyfikowanym trenerem EFT (Emotional Freedom Techniques).

Chciałam być doulą nie wiedząc nawet, że taki zawód istnieje (zresztą wtedy w Polsce faktycznie nie było o tym jeszcze mowy). Mówiąc szczerze, najbardziej fascynował mnie wtedy sam moment narodzin dziecka; dziś wiem, że poród to piękny proces transformacji kobiety i całej rodziny. Świadome doświadczanie życia dało mi – i wciąż daje – wgląd do wiedzy o drzemiącej w nas pierwotnej sile i potędze zakodowanych w podświadomości instynktów. Chętnie korzystam z tej wiedzy również w pracy z kobietami zachęcając je, by podążały za głosem swojej intuicji. Wierzę, że świadomość naszej wewnętrznej mocy może być istotnym elementem dobrego porodu i macierzyństwa.

Krzysztof Gołębiewski, osteopata

Mam trzy główne hobby. Praca, hikking i rower górski. Dlatego bywam smutny, że z braku czasu nie może tyle jeździć i chodzić po górach ile naprawdę bym chciał. Jestem związany z zawodem osteopaty od 2006 roku. Od tego czasu nieustannie rozwijam się i poszerzam swoją wiedzę z zakresu medycyny osteopatycznej. W 2009 roku ukończyłem Akademie Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia.

Następnie szukając innych możliwości pracy z ciałem człowieka odkryłem medycynę osteopatrczną. To odkrycie okazało się życiową drogą. W lipcu 2014 roku ukończyłem renomowaną Europejską Szkołę Osteopatii (www.eso.ac.uk) uzyskując tytuł D.O (Diploma in Osteopathy). Wieloletnia praktyka, możliwość pracy z wieloma dolegliwościami w obrębie ludzkiego ciała oraz doświadczenie zdobyte na wielu szkoleniach rozwijających spowodowało mój naturalny rozwój zawodowy w kierunku pracy z najmłodszymi ale też z dziećmi oraz kobietami w ciąży. By jeszcze lepiej pomagać najmłodszym na początku ich życiowej drogi w ostatnim czasie ukończyłem 1,5 roczną szkołę osteopatii pediatrycznej we współpracy z holednerskim centrum osteopatii Panta Rhei. (www.pro-osteo.com). Poza pracą w Alma Matter, jestem asystentem w szkole osteopatii Sao Still Academy of Osteopathy.

Ewa i Klaudia „Smaki Bobasa”, dietetyczki

Absolwentki studiów magisterskich na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Już podczas studiów połączyło nas zainteresowanie tematem żywienia kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Na co dzień prowadzimy facebooka i bloga – Smaki Bobasa- gdzie przybliżamy w łatwy i przystępny sposób najważniejsze informacje o diecie w tym ważnym dla rodziców czasie.

Okres ciąży  to bardzo ważny  moment w życiu rodziców jak i rozwijającego się dziecka, dlatego tak istotne jest prawidłowe żywienie już od tych pierwszych dni.

Prowadzimy dla Was wykłady edukacyjne na temat żywienia w trakcie trwania ciąży, podczas laktacji oraz rozszerzania diety dziecka, ale także zapraszamy na konsultacje dietetyczne i poprowadzenie zindywidualizowanej diety. Wspólnie pomożemy wdrożyć prawidłowe nawyki żywieniowe i ukierunkować właściwy sposób żywienia zarówno u mam jak i ich dzieci.

 

 

Natalia Krajniak, fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutką pediatryczną. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznej w Poznaniu. Od kilku lat zajmuję się między innymi oceną rozwoju motorycznego niemowląt oraz stymulacją ich prawidłowego rozwoju za pomocą metod neurorozwojowych. Udzielam również świeżo upieczonym rodzicom porad co do odpowiedniej opieki i pielęgnacji ich Maleństw.

Jestem certyfikowanym terapeutą metod: NDT Bobath, metody Prechtla, Integracja Sensoryczna, które wykorzystuję w codziennej pracy. Pozwala mi to skutecznie pomagać małym pacjentom osiągać ich wielkie cele. Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę i podwyższać kwalifikacje poprzez udział w kursach, szkoleniach. Ukończone studia, dodatkowe kursy i szkolenia oraz zdobyte do tej pory doświadczenie, pozwalają mi na usprawnianie pacjentów z ich problemami. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci oraz fanką tańca ludowego, kilka lat tańczyłam w Zespole Tańca Ludowego „Poznań AWF”.

Julia Talaieva, psycholog i psychoterapeuta

Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Narodowy w Czerniowcach ze specjalizacją "psychologia kliniczna". W międzyczasie uzyskała wykształcenie psychoterapeutyczne w kierunkach symboldramy oraz psychoanalizy. Studiowała arteterapię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Uczestniczyła w licznych kursach, seminariach i konferencjach.

Karierę zawodową rozpoczęła w 2007 roku jako psycholog-wolontariusz w Regionalnym Szpitalu Psychiatrycznym. Po uzyskaniu tytułu magistra pracowała jako psycholog w liceum medycznym oraz w prywatnym gabinecie psychoterapii. Obecnie prowadzi Centrum Rozwoju Osobistego DA VINCI, w ramach którego odbywają się zajęcia oraz warsztaty psychologiczne, arteterapeutyczne i artystyczne.

Specjalizuje się w tematach dotyczących: zarządzania emocjami, odporności na stres, kryzysu osobowościowego, samorealizacji i rozwoju osobistego. Zapewnia pomoc w przypadkach stanów lękowych, obsesyjnych, depresji, chorób psychosomatycznych.